افرادی که در مراحل اولیه اعتیاد هستند یا فقط با چند نشانه وابستگی ممکن است از اختلال استفاده از مواد خفیف رنج ببرند و افرادی که علائم و نشانه های زیادی دارند ، احتمالاً از یک اختلال در مصرف متوسط یا شدید رنج می برند. با درمان مناسب ، فرد مبتلا به اختلال در مصرف مواد می تواند بدون در نظر گرفتن شدت اختلال ، به طور موثری از علائم خود خلاص شود و اختلال خود را بهبود بخشد. شدت اختلال ممکن است بر آنچه توصیه می شود تأثیر بگذارد.

انواع مختلفی از درمان ها در دسترس است ، از جمله درمان هایی که در محیط های سرپایی ، مراکز بستری و درمان هایی ارائه می شود که ممکن است شامل درمان فردی ، خانوادگی و یا گروهی باشد. مشاوره با افراد متخصص که در این زمینه خدمات می دهند شما آگاهی بیشتری دارد اولین قدم توصیه شده است. موسسه راهی به سوی نور با بیش از ۱۵سال سابقه در حوره ترک اعتیاد در کنار شما خواهد بود تا مسیر پرتلاطم رهایی از اعتیاد را با ارامش و اطمینان بیشتری طی نمایید
شما با اولین نقطه تماس با تیم درمانی ما از مشاوره های پزشک متخصص برای مراقبت های اولیه ، روانپزشک ، مددکار اجتماعی و روانشناس بهرمند خواهید گشت .

پس از ثبت نام و پذیرش در مراکز اقامتی راهی به سوی نور ، فرد می تواند مهارت ها و استراتژی های لازم برای کنترل مجدد زندگی خود را یاد بگیرد و شروع به ترمیم بخشی از آسیب های وارد شده در حین مصرف مواد می کند.
غالباً ، این فرآیند شامل فهرست برداری از عواقب مصرف مواد مخدر یا الکل ، شناسایی خطرات و عوامل ادامه مصرف ، یادگیری مهارت های غلبه بر ولع مصرف و ایجاد روال و عادت هایی است که از یک سبک زندگی سالم حمایت می کنند. یک فرد ممکن است درمان را کامل کند و به بهبودی دست یابد ، اما ممکن است همچنان به استفاده از سیستم پشتیبانی و مهارتها و استراتژیهای خود برای محافظت در برابر عود در آینده ادامه دهد. به دلیل خطر عود ، اختلالات استفاده از مواد ماهیتاً مزمن تلقی می شوند ، به این معنی که افرادی که در دوره بهبودی هستند هنوز در معرض خطر اعتیاد بیشتر از افرادی هستند که این اختلالات را نداشته اند. غالباً ، افراد در دوره های طولانی بهبودی ممکن است به درمان فعال احتیاج نداشته باشند اما ممکن است هنوز از مشارکت در جوامع بهبودی یا گروه هایی مانند مشروبات الکلی یا مواد مخدر ناشناس بهره مند شوند.

.

.

.