دنبال چی میگردی؟

پاسخ ها و راه حل های مربوط به مسائل مربوط به ترک اعتیاد را پیدا کنید. اگر نمیتوانید پاسخی پیدا کنید، با ما تماس بگیرید و خوشحال خواهیم شد.
لطفا با دفتر ما با شماره ۱۶۷۲ ۷۷۱۸ - ۰۲۱ تماس بگیرید یا با پرسش خود به ما ایمیل بزنید

متداول ترین پرسش ها و پاسخ ها

وقتی افراد دچار اعتیاد می شوند ، چرا نمی توانند جلوی آن را بگیرند؟

البته ، مصرف مواد مخدر در هر انسان به گونه ایی متفاوت عمل می کند. برخی از این دلایل به دلیل نحوه تغییر اعتیاد در مغز است. ترک اعتیاد به تغییر رفتاری قابل توجهی نیاز دارد. تغییر رفتاری از هر نوع که باشد بسیار دشوار است. دلایل روانی این دشواری وجود دارد. برای اطلاعات بیشتر ، به بخش “چرا آنها فقط متوقف نمی شوند؟ اعتیاد و از دست دادن کنترل” در بخش “اعتیاد چیست” در وبسایت اصلی مراجعه کنید.

چه عناصر اصلی برای بهبود موفقیت آمیز اعتیاد وجود دارد؟
چهار عنصر اصلی برای پیوند موفق ترک اعتیاد وجود دارد که بیمار می تواند با تکیه بر آن و کمک حرفه ای نهادهای متخصص در این حوزه ، به رهایی از اعتیاد برسد که شامل:
۱٫ فروتنی و باور به ناتوانی و کمک از دیگرتم
۲٫ انگیزه
۳٫ تلاش مداوم
۴٫ بازگرداندن معنا و هدف به زندگی
از این میان ، انگیزه شاید ضروری ترین باشد

آیا شخصیت اعتیاد آور وجود دارد؟

شخصیت به الگوی منحصر به فرد و ماندگار تفکر ، احساس و رفتار اشاره دارد. برخلاف تصور عمومی ، تحقیقات نتوانسته است “شخصیتی اعتیاد آور” را شناسایی کند. با این حال ، برخی از ویژگی های شخصیتی بیشتر در افراد مبتلا به اختلالات استفاده از مواد مشاهده می شود. بیشتر تحقیقات در مورد اعتیاد و ویژگی های شخصیتی با افرادی انجام شده است که دارای اختلالات مصرف الکل هستند. با این وجود ، بسیاری از این صفات را در افراد مبتلا به سایر اختلالات استفاده از مواد نیز مشاهده می کنیم. متداول ترین این ویژگی های شخصیتی شامل عدم انطباق است. تکانشگری احساس یا هیجان جویی تأثیر منفی (به عنوان مثال ، افسردگی ، اضطراب) ؛ عزت نفس پایین و یک منبع کنترل خارجی.

برای اعتیاد خود به کمک نیاز دارم. باید چکار کنم؟

انواع مختلفی از کمکها از گروههای خودیاری گرفته تا درمانهای حرفه ای در دسترس است. ما یک برنامه حرفه ایی و مناسب برای بهبودی برای افرادی که درمان درمراکز اقامتی را ترجیح می دهند ایجاد کرده ایم. ما همچنین دستورالعمل هایی را برای انتخاب گزینه های درمانی برای بعداز ترخیص از مراکز اقامتی ، تهیه کرده ایم. لطفاً برای این منابع و سایر موارد به بخش درمان اعتیاد در وبسایت رسمی موسسه راهی به سوی نور مراجعه کنید.

آیا من میتوانم بدون مشاوره مواد مخدر را ترک کنم ؟

بدون استفاده از مشاوره ترک اعتیاد به مواد مخدر یا مشاوره تلفنی، ترک اعتیاد بسیار دشوار است و اکثرا نتیجه بخش نخواهد بود. روش‌های زیادی از جمله روش‌های دارویی و بدون استفاده از دارو برای ترک اعتیاد تا کنون معرفی شده است که شروع درمان به هر کدام از این روش‌ها بدون آمادگی فکری و روانی بی‌فایده است و فرد معتاد دیر یا زود دوباره به مصرف مواد مخدر باز می گردد. در بسیاری از مواقع فرد نمی‌تواند فشارهای طی سیکل درمانی خود را تحمل کند. به همین دلیل مشاوره ترک اعتیاد و مشاوره تلفنی ترک می‌توانند بسیار به افرادی که اعتیاد به مواد مخدر دارند و خانواده‌های آن‌ها کمک کند. برای اطلاعات بیشتر از نحوه ترک اعتیاد کلیک کنید.

مرکز مشاوره تلفنی ترک اعتیاد راهی به سوی نور

برای دریافت مشاوره در زمینه ترک اعتیاد و درمان آن می توانید با مشاوران مرکز مشاوره روانشناسی راهی به سوی نور میتوانید  از طریق شمارهی زیر افدام کنید ۰۲۱۷۷۱۸۱۶۷۲